
Bóle głowy i migreny
Częstą przyczyną bólów głowy są zaburzenia, na które może składać się wiele przyczyn, np.: wzmożone napięcie mięśni szyi, zaburzenia biomechaniki kręgosłupa szyjnego (wynikające z naszego trybu życia), permanentny stres oraz zaburzenia funkcji stawu skroniowo-żuchwowego (ustawienie żuchwy i aparatu mowy).
Należy pamiętać, że główną przyczyną powstawania bólu migrenowego jest zaburzenie w obrębie układu naczyniowego, a dokładniej w rozkurczaniu i kurczenie się naczyń krwionośnych.
Terapia opiera się głównie na dokładnym wywiadzie i analizie danego przypadku oraz badaniu zakresu ruchu, napięcia mięśniowego, zaburzeń mechaniki i stworzonych kompensacji naszego organizmu. Nie ogranicza się jedynie do rozluźnienia mięśniowego. Dane techniki stosowane są bezpośrednio na kręgosłup, więzadła przykręgosłupowe oraz otaczającą je powięź. Dzięki temu możemy uzyskać zmniejszenie dolegliwości bólowych wynikające z poprawienia mechaniki kręgosłupa, rozluźnienia mięśniowego oraz wytworzenia prawidłowych nawyków ruchowych.
W przypadku bólów głowy terapia jest wielokompleksowa, ponieważ na objawy mogą wpływać również układ krążenia, oddechowy oraz nerwowy.
Projekt Świadoma fizjoterapia.